Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

FAQ

 

Oferta


Jaki parapet zewnętrzny wybrać?

Parapety zewnętrzne powinny być przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne.
Wybór parapetu zależy głównie od naszego gustu oraz budżetu. Nie bez znaczenia jest też miejsce montażu, czyli sam budynek, mieszkanie, obiekt zabytkowy itp. Nie wszędzie można zamontować parapet, jaki nam się podoba, ponieważ musi być on także dopasowany do budynku i jego przeznaczenia. Parapet musi przede wszystkim spełniać swoją rolę, czy chronić budynek i jego ściany przed utratą ciepła oraz przed zawilgoceniem ścian.
Jeśli nie wiesz jaki parapet wybrać, sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami.

 

Jaki parapet wewnętrzny wybrać?

Wybór parapetów wewnętrznych zależy od przeznaczenia pomieszczenia , inny parapet wewnętrzny możemy wybrać do pomieszczeń tzw. suchych, a inny np. do łazienki , gdzie narażony będzie na zwiększoną wilgotność. Oczywiście aspekt estetyczny w wyborze parapetów wewnętrznych ma bardzo duże znaczenie. Najważniejszy jednak jest prawidłowy montaż, ponieważ dzięki temu uchronimy nasze pomieszczenie przed utratą ciepła. Jeśli nie wiesz jak zamontować parapet, zapytaj o wycenę takiej usługi.

 

Co to jest tzw. Ciepły Parapet?

Jest to dodatkowy profil wykonany z twardego polistyrenu XPS lub styropianu EPS , który wykonywany jest w różnych kształtach dostosowanych do danego rodzaju profilu okiennego.
Główną zaletą montażu parapetów ciepłych jest pozbycie się tzw. mostków termicznych, które mogą wystąpić pomiędzy wymienianą stolarką okienną , a parapetem właściwym.


Chcę zamówić parapet w dowolnym kolorze Ral. Jest taka możliwość?

Istnieje taka możliwość, nie mniej jednak minimalne zamówienie to 20 m2 materiału , więc jeśli potrzebujesz taką ilość to oczywiście możemy ją wyprodukować. Przy mniejszych ilościach nasza oferta jest obszerna, więc pomożemy wybrać najbardziej odpowiedni kolor w standardzie.

 

Chcę kupić parapety razem z oknami. Czy mogą mi Państwo pomóc w wyborze?

Jeśli jesteś na etapie wyboru okien i nie wiesz jaki parapet wybrać, to zapraszamy do kontaktu z nami. Zamawiając parapety razem z oknami pomagamy w wyborze, dobierając parapety do kolorystyki stolarki okiennej różnych producentów profili. Dysponujemy próbkami parapetów oraz profili okiennych, dzięki czemu stworzymy dla Ciebie idealnie dopasowany zestaw.
Nie wiesz jakie okna wybrać? Sprawdź naszą ofertę.

 

Nie wiem jak wymierzyć parapety? Czy oferujecie taką usługę?

Zamawiając u nas parapet oczywiście wykonamy wszystkie pomiary, aby Twój parapet był idealnie dopasowany.

 

Chcę odnowić stary parapet bez jego demontażu. Jest na to sposób?

Dobrym rozwiązaniem , kiedy nie ma możliwości wymiany na nowy, jest parapet renowacyjny z PCV lub nakładka renowacyjna komorowa. Jest to nakładka, którą montujemy na stary parapet, dzięki czemu zyskuje on zupełnie nowy wygląd. Wybór wzorów, kolorów takich nakładek jest bardzo duży, więc bez problemu wybierzesz coś dla siebie. Montaż także nie jest skomplikowany.

 

Chcę zamówić blat z kamienia. Jaką maksymalną długość mogę zamówić?

Maksymalna długość blatu z jednej płyty to 3200 mm , natomiast przy dłuższych odcinkach należy je połączyć. Oczywiście na każdym etapie wyboru, transportu oraz montażu jesteśmy w stanie Ci pomóc.

 
Czy parapety z konglomeratu można montować na zewnątrz?

Parapety z konglomeratu nie są odporne na warunki atmosferyczne takie jak przemarzanie, więc nie nadają się do stosowania za zewnątrz. Na zewnątrz można zamontować parapet z kamienia naturalnego.

 

Czy wykonacie Państwo blat z konglomeratu?

Blaty wykonujemy głównie z granitów i kwarcytów, konglomerat marmurowy nie jest odporny na chemię gospodarczą i nie jest zalecany do wykorzystania na blaty, nie mniej możemy go wykonać na zlecenie klienta.


Mam nietypowy kształt parapetu. Czy u Państwa mogę go wykonać?

Nietypowe kształty parapetów wykonujemy tylko z niektórych materiałów, np. z kamienia na podstawie szablonów lub rysunku technicznego.

 

Jaka jest maksymalna długość parapetu bez łączeń ?

W zależności od wybranego materiału ustalana jest maksymalna długość parapetu np.:
- parapety z PCV wykonujemy do długości 6000 mm , MDF do 2600 mm, kamień w zależności od długości płyt, tzw. slabów: odpowiednio 3040 mm lub 3200 mm.

 

Jaki jest sposób łączenia parapetów?

W zależności od materiałów, do łączenia np. parapetów PCV używa się specjalnie tłoczonych łączników, natomiast MDF łączy się za pomocną specjalnych łączeń meblowych.

 

  

Montaż


Czy oferujecie usługę docięcia parapetu?

Tak, możemy dociąć parapet na dowolną długość.

 

Co jest potrzebne do montażu parapetu?

Do montażu parapetów w zależności od podłoża montażowego potrzebujemy:
pianę montażową niskoprężną lub klej montażowy
kliny montażowe
materiał potrzebny do jego obróbki

 

Czy jeśli kupię parapety, to mogę liczyć na pomoc w ich montażu?

Świadczymy odpłatne usługi montażowe. Podczas wyboru parapetów, wycenimy dla Państwa taką usługę.

 

Czy mogę zakupić u was elementy potrzebne do montażu parapetów?

Tak, w ofercie posiadamy wszystkie niezbędne materiały potrzebne do montażu parapetów.

 

Czy parapet zewnętrzny jest potrzebny?

Parapet zewnętrzny jest wręcz niezbędny aby zachować prawidłową izolacyjność oraz odpływ wody opadowej. Jest to bardzo niedoceniany element okna i często kupując bardzo drogie okna nie przywiązujemy uwagi do parapetu. Jednak później może się to niekorzystnie odbić na ścianach budynku oraz może powodować utratę ciepła. Naprawienie tego jest później problematyczne, więc warto poświęcić więcej uwagi na początkowym etapie wyboru okien i parapetów. Jeśli nie czujesz się na siłach i nie wiesz jaki parapet zewnętrzny wybrać, skontaktuj się z nami.

 

Wymieniam okna. Czy muszę wymienić także parapet zewnętrzny?

Przy wymianie stolarki okiennej należy wymienić również parapet zewnętrzny, niekiedy jednak, gdy nasi klienci mają wykończone elewacje dociepleniem, po demontażu okien sprawdzamy szczelność istniejących już parapetów zewnętrznych i jeśli są prawidłowo zamontowane, możemy je pozostawić bez wymiany na nowe.

 

Jak prawidłowo zamontować parapet ?

Prawidłowo zamontowany parapet przede wszystkim powinien być szczelny, oraz mieć odpowiedni spadek. Spadek parapetu w kierunku zewnętrznym powinien wynosić minimum 5 stopni. Parapet powinien także wystawać poza lico ściany minimum 5 cm.


Robię remont w jakim momencie montować parapet ?

Parapet wewnętrzny powinien być zamontowany przy wymianie stolarki okiennej, jednak kiedy stolarka okienna pozostaje bez wymiany, należy parapet wymienić jeszcze przed cekolowaniem czy malowaniem. Proszę pamiętać, aby dokładnie zabezpieczyć nowy parapet podczas remontu.

  


DostawaCzy mogę kupić parapet przez internet?

Tak, nasze parapety można zakupić na platformie zakupowej allegro.pl


Jaki jest koszt dostawy parapetu?

Przy zakupie parapetów w naszej firmie, dostawa na terenie Gdańska jest Gratis, natomiast dostawa poza obszarem Gdańska to koszt 50 zł.

 

Jaki jest termin realizacji zamówienia przez internet?

W zależności od zamawianego materiału jest to od 3-14 dni roboczych. Jeśli potrzebujesz więcej informacji jeśli chodzi o czas realizacji, zapraszamy do kontaktu.

 

Czy mogę odebrać parapet osobiście?

Na terenie Trójmiasta mamy dwa punkty odbiorów osobistych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na naszej stronie internetowej.

 

Co zrobić gdy kurier chce wręczyć uszkodzoną przesyłkę?

Przede wszystkim nie należy takiej paczki odbierać od kuriera. Należy go poinformować, że paczka jest uszkodzona, a kurier rozpocznie proces reklamacyjny.

  


Płatności


Czy oferują Państwo sprzedaż ratalną?

Sprzedaż ratalną prowadzimy za pośrednictwem dwóch banków: Credit Agricole oraz Alior Banku.
Procedura jest uproszczona, załatwiana na miejscu w biurze sprzedaży lub u klienta podczas pomiaru.

 

Jakie formy płatności akceptujecie?

Za zamówiony towar zapłacicie Państwo gotówką lub przelewem.

 

Czy oferujecie rabaty przy większych zamówieniach?

Przy składaniu zamówień inwestycyjnych istnieje możliwość negocjacji ceny. Zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia warunków.